Osasuna – FC Barcelona 0:3 (koniec) | Sociedad – Valencia 3:2 (koniec) | Las Palmas – Leganés 1:1 (koniec)
Real Madryt – Deportivo 3:2 (koniec)
CA Osasuna
0:3 (0:0)
FC Barcelona
Sobota 10.12.2016, 13:00 • Estadio Reyno de Navarra, Pampeluna • Hiszpańska LaLiga • Runda 15

To już wszystko z Estadio Reyno de Navarra w Pampelunie. Na relację na żywo z kolejnych meczów hiszpańskiej La Ligi oraz innych lig europejskich zapraszamy do portalu Lajfy.com. (14:54:38)
    Bramka Messiego na 0:3 ustanowiła wynik meczu. Barcelona była wyraźnie lepsza, ale Osasuna miała swój pomysł na ten mecz. Zabrakło jej szczęścia i dokładności. Barca zbliża się do Realu Madryt na odległość 3 punktów przynajmniej do wieczora.

90+3

90+2
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki LIONEL MESSI.

Wejście z piłkę w pole karne, posłanie na ziemię trzech rywali i przelobowanie bramkarza. Tak zrobił to LEO MESSI. Argentyńczyk zdobył swojego drugiego gola w pięknym stylu i ustanawia wynik tego spotkania.

90+2
    Kolejny atak pozycyjny Barcy zakończony przed czasem. Osasuna nie na długo odzyskała tę piłkę. Po chwili odebrał ją Iniesta, który dodatkowo wywalczył faul.

90+1
    Sędzia Munuera doliczył do drugiej połowy tego spotkania trzy minuty. Tymczasem piłka w posiadaniu Barcelony.

90
    Messi oddał celny strzał na bramkę, ale został zablokowany. Szansę na wyjście z kontrą ma Osasuna.

89
    Barcelona rozgrywała długi atak. Podanie kluczowe Andresa Iniesty do Jordiego Alby okazało się zbyt mocne. Piłkarze Barcy wielokrotnie dziś przeceniali umiejętności sprinterskie lewego obrońcy.

88
    Osasuna oddała dziś 147 celnych podań. Barcelona zaś podawała celnie aż 747 razy.

87
    Barcelona ma swój wynik, Osasuna nie ma jednak się czego wstydzić. Gospodarze do końca starają się stwarzać zagrożenie pod bramką Ter Stegena.

86
    Jordi Alba otrzymał piłkę do Messiego, próbował z powietrza zgrać ją do Suareza, ale dał zbyt głębokie podanie. Futbolówkę złapał Perez.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Roberto Torres (CA Osasuna).

84
    Na murawie leży faulowany przez Rafinhę Clerc. Miejmy nadzieję, że obrońca Osasuny będzie w stanie kontynuować grę.

83
    Suarez dostał dobre podanie na połowie rywala. Wyszedłby sam na sam z Perezem, ale znalazł się na spalonym.

82
    Mamy celny strzał Berenguera. Piłkę obronił i na rzut rożny wybił Ter Stegen.

81
    Osasuna nie ma już nic do stracenie. Gospodarze dają Barcelonie o wiele więcej miejsca na swojej połowie, ale przekłada się to na większy pressing w pobliżu bramki Ter Stegena. Kto lepiej wykorzysta swoją sytuację?

80
    Osasunie udało się odebrać piłkę i posłać ją na prawe skrzydło. Stamtąd podanie zwrotne do środka zostało przejęte przez Sergio Busquetsa.

79
    Obraz gry nie zmienia się. Barcelona rozgrywa, a Osasuna czeka na jej błąd by wyprowadzić kontrę.

78
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi André Gomes, na boisku pojawia się Rafinha.

Kacper Dąderewicz

Gole: 59. L. Suárez, 72. Messi, 90+2. Messi

Kartki:   28. Oier (OSS), 52. Márquez (OSS), 85. R. Torres (OSS)

Posiadanie piłki: 19 % : 81 %.
    Strzały celne: 1:6. Strzały niecelne: 1:10. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:3. Foule: 18:6.
    CA Osasuna: N. Pérez – Oier (63. Tano), M. Flaño (C) (46. U. García), Márquez, C. Clerc – de las Cuevas, R. Torres, Čaušić, Berenguer – León, O. Riera (70. Kenan).
    Zmiany: Fernández – Tano, D. García, Rivière, U. García, Fuentes, Kenan.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – A. Gomes (78. Rafinha), Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Arda Turan (65. Denis Suárez).
    Zmiany: Cillessen – Rakitić, Denis Suárez, Rafinha, Mascherano, Alcácer, Digne.

Sędziowie: Juan Martínez Munuera – Diego Barbero Sevilla, César Manuel Noval Font – César Díez Cano