Rennes – Saint-Étienne 2:0 (koniec) | Olympique – AS Nancy 3:0 (koniec) | Nice – Toulouse 3:0 (koniec)
Stade Rennes
2:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Niedziela 04.12.2016, 15:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 16
    Przeżyjmy to jeszcze raz, zapraszamy na nasz fanpage!

AS Saint-Étienne dziś po prostu nie istniało, a Rennes skrzętnie to wykorzystało! Przez pierwsze 45 minut nie wydarzyło się zbyt wiele, ale po przerwie to gospodarze wyszli znacznie bardziej zmobilizowani! Szybko to potwierdzili i już po niespełna 10 minutach prowadzili 1:0. Przez resztę spotkania dążyli do podwyższenia wyniku, ale nic nie mogło wpaść. Wtedy na boisku pojawił się Kamil Grosicki, który wszedł właśnie z takim zadaniem! Polski dżoker daje przepiękne 2:0 w doliczonym czasie gry i gospodarze mogą się cieszyć z kolejnych 3 punktów! (17:11:25)
    3 punkty zostają w Rennes! Niesamowite wejście naszego reprezentanta z ławki rezerwowych!

90+4
    90+3. Kamil Grosicki (REN) - 2:0

90+3
    Gol dla Rennes!

KAMIL GROSICKI daje powody do radości swojej drużynie i to Polak wyjaśnia sprawę 3 punktów w tym spotkaniu! Niesamowite uderzenie TurboGrosika, który nawet nie patrzył na bramkę! Piłka odbija się jeszcze od słupka i bez najmniejszych szans był Ruffier! Gol kolejki w Ligue 1? Bardzo prawdopodobne!

90+2
    Grosicki znów robi przewagę na lewym skrzydle! Polak zbiegł aż do linii końcowej, gdzie zagrał prostopadłą piłkę wzdłuż pola bramkowego! Żaden z partnerów nie zamknął tej akcji!

90+1
    3 minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90
    Przyjezdni w dodatku "palą" swoją akcję i nie widać już takiego zaangażowania w ich oczach. Chyba powoli godzą się z porażką, ale przecież tutaj trzeba jeszcze powalczyć!

89
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Gelson Fernandes, na boisku pojawia się Sanjin Prcić.

87
    Zawodnicy AS Saint-Étienne wywalczyli jeszcze jeden stały fragment gry w narożniku boiska. Dzisiaj praktycznie nic nie funkcjonuje po stronie gości, również dośrodkowania niczego nie przynoszą.

86
    Pierwszy rajd Kamila Grosickiego na lewym skrzydle! Polak ładnie uwolnił się od obrońcy, ale jego dośrodkowanie było już niedokładne. A może to Polak rozstrzygnie ten mecz?

85
    Ruffier ma ogromne problemy z opanowaniem piłki po sytuacyjnej główce Gourcuffa! Mało brakło, a Rennes zdobyłoby drugiego gola! Gospodarze są już coraz bliżsi trafienia!

84
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Paul-Georges Ntep, na boisku pojawia się Pedro Henrique.

83
    Jeszcze jakieś protesty ze strony Selnæsa, który przekroczył granice cierpliwości arbitra. Również on trafia do notesu sędziego.

83
    Kolejna sytuacja Hunou, który teraz powinien już trafić! Uderzenie leci dosłownie centymetry obok bramki Ruffiera!

81
    Saint-Étienne wymienia podania w strefie obronnej, a Rennes ma ogromną ochotę na wyjaśnienie sprawy w tym spotkaniu. Gwizdy z trybun podczas posiadania piłki przyjezdnych.

80
    Decydujące 10 minut przed nami, a swoją pierwszą akcję ma Monnet-Paquet! Mógł on już wcześniej uderzać na bramkę Costila, a w takim wypadku został przyblokowany przez stopę obrońcy! Costil z piłką w rękach!

78
    Ntep jest dzisiaj niezmordowany! Oddaje on futbolówkę do wolnego Hunou, a ten technicznie uderza w okolice okienka bramki gości! Ruffier samymi palcami paruje futbolówkę na rzut rożny!

Wiktor Bukowski

Gole: 54. Ntep, 90+3. Grosicki

Kartki:   51. G. Fernandes (REN), 65. André (REN), 73. Sio (REN) – 58. Veretout (SET), 83. Selnæs (SET)

Stade Rennes: Costil – Danzé, Gnagnon, Bensebaini, Baal – Hunou, G. Fernandes (89. Prcić), André, Ntep (84. Henrique) – Gourcuff – Sio (74. Grosicki).
    Zmiany: Nardi – Zeffane, Mendes, Grosicki, Henrique, Prcić, Diakhaby.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Lacroix, Perrin, M'Bengue – Selnæs, Dabo (68. Monnet-Paquet), Veretout (74. Saivet) – Hamouma (65. Nordin), Roux, Tannane.
    Zmiany: Moulin – Nordin, Polomat, Saivet, F. Pogba, Monnet-Paquet, Søderlund.

Sędziowie: A. Gautier