Bournemouth – Liverpool 4:3 (koniec) | Everton – Man Utd 1:1 (koniec)
A.F.C. Bournemouth
4:3 (0:2)
Liverpool F.C.
Niedziela 04.12.2016, 14:30 • Dean Court, Bournemouth • Angielska Premier League • Runda 14

To były wspaniałe emocje. Fantastycznie było dzielić je razem z państwem! To tyle z mojej strony. Zapraszam na kolejne relacje! Do widzenia. (16:46:31)
    Co tu więcej powiedzieć? WOW!

To spotkanie było niesamowite! Wspaniały mecz obejrzeliśmy na Dean Court! Bornemouth dokonało rzeczy, wydawałoby się po pierwszej połowie niemożliwej. Piłkarze Eddiego Howe'a zaliczyli powrót do gry, o którym kibice będą wspominać przez lata. Ogromna w tym zasługa Ryana Frasera, który miał udział przy trzech golach gospodarzy. Poza tym był wszędzie. Pracował w defensywie jak i ofensywie. To on jest z pewnością Man of the match! A Liverpool? Drużyna Jürgena Kloppa po przerwie była za pewna zwycięstwa. Gospodarze zaczęli odrabiać straty, co było szokiem dla drużyny z Anfield. Trener Klopp wykorzystał tylko jedną zmianę – to pokazuje, że problemy kadrowe nie są obojętne dla niemieckiego szkoleniowca i zaczyna mu brakować pola manewru w ofensywie. Z pewnością martwi go kontuzja Sadio Mane. Nie ma jak na razie informacji ile i czy w ogóle, będzie musiał pauzować Senegalczyk. Tym na pewno nie martwią się piłkarze Bournemouth! Wiśnie zagrały najlepszy mecz w sezonie. Z pewnością zostanie mu to zapomniane, ale błędów nie ustrzegł się Artur Boruc.

90+6
    Lovren dośrodkowuje w pole karne, ale tym razem pewnie piłkę łapie Boruc. I koniec!
    90+3. Nathan AKÉ - 4:3

90+3
    Gol dla Bournemouth!
    Gol! Gol! Gol! NATHAN AKE! Po rzucie rożnym Cook uderza potężnie na bramkę Kariusa! Niemiec wypuszcza piłkę przed siebie, a AKE właśćiwie wbiega z piłką do bramki! Niesamowite spotkanie na Dean Court! Czy tu się jeszcze coś wydarzy?!

90+2
    Lallana uderza zza pola karnego. Piłka o kilka metrów mija bramkę Boruca. Golkiper Bournemouth zacznie z piątki.

90+1
    Origi! Gol? Nie! Po rzucie rożnym Lovren zgrywa piłkę do Origi'ego, który uderza z woleja na bramkę Boruca. Piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką bramki Polaka.

90
    Sędzia dolicza aż 5. minut.

90
    Milner walczy za dwóch. Dośrodkowuje piłkę w pole karne gospodarzy, walczy o jej odzyskanie. Chce odpokutować rzut karny, który spowodował.

88
    Za krótkie dośrodkowanie Wilshera z rzutu wolnego. Potem jednak walczą gospodarze o piłkę i będzie rzut rożny.

87
    CAN (LIV) fauluje Frasera na własnej połowie. Uderzył rywala w klatkę piersiową i jest ukarany żółtym kartonikiem.

86
    Can fauluje Afobe na połowie rywala. Boruc celebruje wykonanie rzutu wolnego. Ten wynik jest z pewnością sukcesem dla Wiśni.

84
    Milner z Origim przeszkadzali sobie w polu karnym rywala. Niespodzianką dla Państwa nie jest z pewnością to że piłkę przejął Fraser. Bohater Dean Court z dzisiejszego meczu wybija futbolówkę na połowę gości.

83
    Wilson rozpędza się z piłką, zagrywa do Afobe, ale Henderson do końca czujny i wybija tą piłkę.

81
    Afobe mija rywali i staje oko w oko z Kariusem, który tym razem nie zawodzi! Fantastyczna interwencja Niemca! Mają furę szczęścia goście. Gorące 10 minut tego meczu przed nami!

Michał Rawa

Gole: 56. C. Wilson (kar.), 76. Fraser, 79. S. Cook, 90+3. Aké – 21. Mané, 22. Origi, 64. Can

Kartki:   48. Wilshere (BTH), 50. Francis (BTH) – 53. Henderson (LIV), 87. Can (LIV)

Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 1:1. Foule: 8:16.
    A.F.C. Bournemouth: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Aké – Arter, Gosling (75. Afobe) – Stanislas (55. Fraser), Wilshere, J. King (46. Ibe) – C. Wilson.
    Zmiany: Federici – B. Smith, Mings, Afobe, Fraser, Pugh, Ibe.

Liverpool F.C.: Karius – Clyne, Leiva, Lovren, Milner – Can, Henderson (C), Wijnaldum – Mané (69. Lallana), Origi, Firmino.
    Zmiany: Mignolet – Moreno, Klavan, Woodburn, Ejaria, Lallana, Arnold.

Sędziowie: Bobby Madley (ENG) – Peter James Kirkup (ENG), Marc Perry (ENG)