Wigry – Jastrzębie 1:1 (koniec) | Wisła K. – Lech P. 2:4 (koniec)
Wisła Kraków
2:4 (0:3)
Lech Poznań
Środa 30.11.2016, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał
    Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Poznański Lech wygrał w Krakowie z miejscową Wisłą 4:2. Tym samym ekipa ze stolicy Wielkopolski zapewniła sobie udział w półfinale Pucharu Polski. Gole na koncie triumfatorów zapisywali Robak, Makuszewski, Jevtić i Majewski. Po przeciwnej stronie barykady natomiast bramki zdobywali Brlek oraz Małecki. Małopolanie nie poddawali się i walczyli niemalże do samego końca, za co należą im się słowa uznania. (22:27:06)

90+4

90+2
    Jeszcze kartki, jeszcze puściły nerwy zawodnikom obu ekip. Doszło do przepychanki pomiędzy Kędziorą a Małeckim. Sędzia przerwał grę i ukarał tych dwóch piłkarzy. Właściwa postawa pana Raczkowskiego.

90+1
    Warto podkreślić, że zaraz po zakończeniu meczu Wisły z Lechem, na stadionie w Krakowie przeprowadzone zostanie losowanie par półfinałowych Pucharu Polski.

90
    Dzisiejsze spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

89
    Dobra wrzutka Krzysztofa Mączyńskiego, ale żaden z jego partnerów nie zdołał skierować piłki do bramki. Niecelnie uderzał Alan Uryga. Za chwilę dowiemy się ile minut dorzuci pan Paweł Raczkowski.

88
    Lechici już nie forsują tempa. Obecnie podopieczni Nenada Bjelicy ze stoickim spokojem wymieniają podania na własnej połowie. Przygoda Wisły Kraków z Pucharem Polski dobiega końca. Tutaj już nic się nie zmieni.

86
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Gajos, na boisku pojawia się Dudka.

85
    Za około pięć minut spotkanie w Krakowie zostanie zakończone. Wiemy już, że za moment boisko opuści Maciej Gajos, który pokazał się z dość dobrej strony. Zastąpi go wcześniej wspomniany Dudka.

84
    Szykowana jest ostatnia zmiana po stronie poznańskiego Lecha. Za kilka chwil na murawie zamelduje się Dariusz Dudka. Wisła traci już nadzieje na lepszy wynik tego spotkania.
    82. Radosław MAJEWSKI - 2:4

82
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki RADOSŁAW MAJEWSKI. Jóźwiak w wybornym stylu oszukał defensorów Wisły, a następnie równie dobrze odegrał do Majewskiego. Zawodnik Lecha nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem Załuski. Perfekcyjne uderzenie.

80
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Boguski, na boisku pojawia się Drzazga.
    79. Żółta kartka dla Żemły.

79
    Dawid Kownacki dopiero przed momentem wszedł na murawę, a już sprawił trudność przeciwnikowi. Żemło nieprzepisowo zatrzymywał rywala z Poznania, za co został ukarany żółtą kartką.

78
    Ależ fatalnie skiksował teraz Jan Bednarek! To nie jest jego mecz. Widzimy, że nie radzi sobie w tych nieco trudniejszych warunkach. Za moment gospodarze będą egzekwować rzut rożny. Może być niesłychanie groźnie!

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Robak, na boisku pojawia się Kownacki.

76
    Za kilka chwil już wszystko będzie jasne! Do zakończenia dzisiejszej potyczki w Krakowie pozostał już tylko kwadrans. W dalszym ciągu prowadzą goście, choć w drugiej połowie spisują się znacznie słabiej niż w pierwszej.

Mateusz

Gole: 51. Brlek, 66. Małecki – 21. Robak (kar.), 28. Makuszewski, 38. Jevtić, 82. Majewski

Kartki:   23. Mączyński (WIS), 27. Mójta (WIS), 32. Popović (WIS), 79. Żemło (WIS), 90+2. Małecki (WIS) – 56. Tetteh (LPO), 90+2. Kędziora (LPO)   57. Mójta (WIS)

Wisła Kraków: Załuska – Jović, Żemło, Uryga, Mójta – Mączyński, Popović (62. Bartosz) – Boguski (80. Drzazga), Brlek, Małecki – Brożek (70. Zachara).

Zmiany: Miśkiewicz, Głowacki, Bartosz, Kujawa, Purcha, Zachara, Drzazga.

Lech Poznań: Burić – Kędziora, L. Nielsen, Bednarek, Kadar – Tetteh, Gajos (86. Dudka) – Makuszewski, Majewski, Jevtić (68. Jóźwiak) – Robak (77. Kownacki).

Zmiany: Putnocky – Dudka, Gumny, Wasielewski, Jóźwiak, Formella, Kownacki.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widownia: 10 500