Rostow – Bayern 3:2 (koniec) | Besiktas – Benfica 3:3 (koniec) | Arsenal – PSG 2:2 (koniec)
Łudogorec – Basel 0:0 (koniec) | Napoli – Dynamo Kij. 0:0 (koniec) | Celtic – FC Barcelona 0:2 (koniec)
Borussia M. – Man City 1:1 (koniec) | Atletico – PSV 2:0 (koniec)
Besiktas JK
3:3 (0:3)
Benfica Lizbona
Środa 23.11.2016, 18:45 • Vodafone Arena, Stambuł • Liga Mistrzów UEFA • Grupa B

W meczu Besiktas-Benfica mieliśmy wszystko co kochamy w futbolu – piękne bramki, wspaniałe akcje, walkę do końca i zwroty akcji! Oby wszystkie spotkania Ligi Mistrzów były na takim poziomie jak ten rozegrany w Stambule. Żegnamy się z Vodafone Park i zapraszamy na kolejne relacje z dzisiejszych meczy Champions League. To dopiero początek piłkarskiej środy! (20:53:29)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 3:10.
    Rzuty rożne: 5:2.
    Spalone: 9:2.
    Faule: 11:13.
    Kibice Besiktasu w pierwszej połowie płakali, w drugiej także, ale ze szczęścia! Brawo Czarne Orły!

Piękne rzeczy wydarzyły się dzisiaj w Stambule! Na Vodafone Arena obejrzeliśmy w pierwszej połowie pogrom w wykonaniu piłkarzy Benfici, a w drugiej fantastyczną pogoń za wynikiem zawodników Besiktasu. Udało się. Czarne Orły w drugiej części spotkania byli zupełnie innym zespołem niż w pierwszej. Gospodarze nie załamali się i do końca wierzyli, że stać ich na odrobienie strat. Benfica w pierwszej, a Benfica w drugiej połowie to dwie zupełnie odmienne drużyny. Początek meczu to był koncert grany jedynie przez Orły, które nie pozwalały rywalom rozwinąć skrzydeł. Co się wydarzyło po przerwie? Wydaje mi się, że nadmierna chęć utrzymania wyniku i zmęczenie, które zaczęło gości dopadać pod koniec.

90+5

90+5
    Na stadionie w Stambule ekstaza! Kibice liczą, że ich piłkarze dokonają cudu i z 0:3, doprowadzą do wyniku 4:3.

90+4
    Quaresma dośrodkowuje po ziemi w pole karne, ale to Luisao jest pierwszy do piłki i wybija ja na aut.

90+3
    Pizzi niecelnie uderza po ziemi na bramkę Fabriego.

90
    Sędzia dolicza 3. minuty.

90
    ABOUBAKAR ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.
    89. Vincent Aboubakar (BES) - 3:3

89
    Gol dla Beşiktaşu!
    COŚ FANTASTYCZNEGO!!! 3:3! Co za mecz oglądamy w Stambule! Najpierw Ederson broni fantastycznie strzał głową Aboubakara. Po chwili do piłki dopada na lewym skrzydle Quaresma, krzyżaczkiem dośrodkowuje w pole karne, a VINCENT ABOUBAKAR uderza obok Edersona i wprawia wypełnioną po brzegi Vodafone Arenę w euforię!

86
    Zmiana w drużynie Benfica Lizbona: z boiska schodzi Konstantínos Mítroglou, na boisku pojawia się Raúl Jiménez.

86
    Quaresma na minimalnym spalonym. Ogromna szkoda, bo gdyby ruszył do piłki chwilę później, to miałby okazję, aby stanąć oko w oko z Edersonem.

86
    Niewiele czasu pozostało gospodarzom na odrobienie strat.
    83. Ricardo Quaresma (BES) - 2:3

83
    RICARDO QUARESMA zdecydował się uderzyć w lewy róg bramki Edersona. Piłka odbija się od słupka, ale trafia do bramki! Niesamowite emocje czekają nas przez te najbliższe dziesięć minut!

81
    RZUT KARNY DLA BESIKTASU! Lindelof zagrywa ręką we własnym polu karnym. Rzut karny wykona Quaresma. Niestety przekonaliśmy się na EURO, że potrafi to robić.

79
    Tosun podaje badzo mocno po ziemi do Aboubakara i bardzo niewiele brakowało, a napastnik gospodarzy dostawiłby nogę i najpewniej trafiłby do siatki.

Michał Rawa

Gole: 58. Tosun, 83. Quaresma (kar.), 89. Aboubakar – 9. Guedes, 25. Semedo, 31. Fejsa

Kartki:   28. Arslan (BES), 90. Aboubakar (BES) – 34. Pizzi (BNF), 76. Luisão (BNF)

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 3:10. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 9:2. Foule: 11:13.
    Besiktas JK: Fabri – Gönül (46. Tosun), Marcelo, D. Tošić (59. Nukan), Beck – Quaresma, Arslan (46. İnler), Özyakup (C), Hutchinson, Adriano – Aboubakar.
    Zmiany: Zengin – Şahan, Uysal, Frei, Tosun, Nukan, İnler.

Benfica Lizbona: Ederson – Semedo, Luisão (C), Lindelöf, Eliseu – Salvio, Pizzi, Guedes (75. Sámaris), Fejsa, Cervi (63. Silva) – Mítroglou (86. Jiménez).
    Zmiany: Júlio César – Lopez, Sámaris, Jiménez, Carillo, Silva, A. Almeida.

Sędziowie: Damir Skomina (SVN) – Jure Praprotnik (SVN), Robert Vukan (SVN)