Chievo – Bologna 1:1 (koniec) | Fiorentina – Crotone 1:1 (koniec) | Inter – Torino 2:1 (koniec)
Juventus – Sampdoria 4:1 (koniec) | Lazio – Cagliari 4:1 (koniec) | Napoli – Empoli 2:0 (koniec)
Pescara – Atalanta 0:1 (koniec) | Sassuolo – AS Roma 1:3 (koniec)
SSC Napoli
2:0 (0:0)
Empoli FC
Środa 26.10.2016, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 10

Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na kolejne transmisje na naszym portalu! (23:50:31)

Faule: 9:6.

Druga połowa tego pojedynku była bardziej wyrównana, a więc i dużo ciekawsza. Empoli stworzyło kilka groźnych sytuacji, ale to graczom z Neapolu udało się zdobyć dwie bramki i zasłużenie wygrać ten mecz. Polscy kibice mogą być zadowoleni z postawu obu naszych reprezentantów. Łukasz Skorupski zaliczył kilka wyśmienitych interwencji, zaś Piotr Zieliński dobrze rozgrywał piłkę dla swojego zespołu.

90+4

90+4
    Strzał z dystansu Driesa Mertensa przelatuje wysoko nad poprzeczką. To prawdopodobnie ostatnia próba ataku w tym meczu.

90+3
    Wyraźnie nie spieszy się drużynie z Neapolu. Spokojnie budują oni swoją akcję pod bramką strzeżoną przez Skorupskiego.

90+2
    Zbyt słaba centra z narożnika i Marek Hamšík wybija piłkę z dala od własnej bramki.

90+1
    Faulowany na połowie przeciwnika był Massimo Maccarone. Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry i mamy rzut rożny dla gości.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do tego spotkania!

89
    Mocne uderzenie z dystansu Faouzi Ghoulama pewnie łapie Łukasz Skorupski. Kolejna dobra interwencja Polaka.

88
    Tym razem piłkę z własnego pola bramkowego pewnie wybija Łukasz Skorupski.

87
    Rzut rożny dla gospodarzy. Zobaczymy czy uda się powtórzyć osiągnięcie sprzed kilku minut i zdobyć bramkę.

86
    Mamy przerwę w grze, ponieważ na murawie leży jeden z zawodników przyjezdnych, który potrzebuje pomocy medycznej.

84
    Dobrze rozegrali piłkę w polu karnym rywala zawodnicy Empoli, ale mocne uderzenie Massimo Maccarone zostaje obronione przez Reine!

83
    Spóźniony wślizg i Andres Tello otrzymuje żółtą kartkę.

82
    Świetnie rozwija się ten mecz dla Napoli, które w decydującym momencie spotkania wychodzi na dwubramkowe prowadzenie i po prostu gra lepiej.
    81. Vlad Chiricheş (NEA) - 2:0

81
    Gol dla Napoli!
    Strzelcem bramki VLAD CHIRICHEŞ.
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył na długi słupek Marek Hamšík i VLAD CHIRICHEŞ z najbliższej odległości trafia do siatki!

Sebastian Zuba

Gole: 52. D. Mertens, 81. Chiricheş

Kartki:   53. D. Mertens (NEA) – 38. Bellusci (EMP), 83. Tello (EMP)

Strzały celne: 12:3. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 11:8. Spalone: 2:1. Foule: 9:6.
    SSC Napoli: Reina – Ch. Maggio (78. Hysaj), Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan (71. Hamšík), Jorginho (72. Diawara), Piotr Zieliński – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Zmiany: Rafael, Sepe – Hysaj, Strinić, Giaccherini, Hamšík, Rog, Maksimović, Diawara, Tonelli, Milik, El Kaddouri.

Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Dimarco – Krunić (55. Tello), Dioussé, Marcel Büchel (70. Croce) – Saponara – Mčedlidze (67. Maccarone), Pucciarelli.
    Zmiany: Pelagotti, Pugliesi – Maccarone, Zambelli, J. Mauri, Croce, Pasqual, Barba, Ćosić, Pereira, Marilungo, Tello.

Sędziowie: Mariani – Paganessi, Tasso