Chievo – Bologna 1:1 (koniec) | Fiorentina – Crotone 1:1 (koniec) | Inter – Torino 2:1 (koniec)
Juventus – Sampdoria 4:1 (koniec) | Lazio – Cagliari 4:1 (koniec) | Napoli – Empoli 2:0 (koniec)
Pescara – Atalanta 0:1 (koniec) | Sassuolo – AS Roma 1:3 (koniec)
Juventus FC
4:1 (2:0)
UC Sampdoria
Środa 26.10.2016, 20:45 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A • Runda 10

Na Juventus Stadium rozbrzmiał ostatni gwizdek. Bianconeri bardzo pewnie pokonują Sampdorię aż 4:1. Gospodarze dominowali rywali w praktycznie każdym aspekcie gry. Zawodnicy z Genui mieli okazję na dorównanie Juventusowi, szczególnie po bramce Schicka. Jednak "Stara Dama" szybko wyjaśniła wydarzenia na boisku za sprawą gola Pjanicia. Przy takiej bierności gości w defensywie nie można było liczyć na dobry wynik w Turynie. Kropkę nad i postawił Giorgio Chiellini, tym samym kompletując "dopiettę". Juventus utrzymuje dwupunktową przewagę nad Romą, a Sampdoria wciąż pozostaje w dolnej połowie tabeli. To na tyle ze stolicy Piemontu, dziękujemy za uwagę. (22:46:24)

90+3

90+2
    Gospodarze za sprawą Mandzukicia wycofują piłkę na własną połowę. Próba zagrania za plecy obrońców rywali do Khediry. Niemiec nie opanował futbolówki.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89
    Cigarini nie trafił wślizgiem w piłkę i spowodował upadek Higuaina. Żółta kartka dla piłkarza Sampdorii.
    87. Giorgio Chiellini (JUV) - 4:1

87
    Gol dla Juventusu!
    Bardzo dobra wrzutka Cuadrado w okolice piątego metra! Wspaniale do piłki wyszedł GIORGIO CHIELLINI i głową strącił ją do bramki Puggioniego! Drugie trafienie defensora "Starej Damy"!

85
    Kontratak gospodarzy lewą flanką. Lemina zatrzymany w okolicach narożnika pola karnego.

84
    Sandro zablokował centrę Reginiego z lewej strony. Sampdoria od dłuższego czasu znajduje się na połowie Juventusu.

82
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Miralem Pjanić, na boisku pojawia się Kwadwo Asamoah.

81
    Głębokie dośrodkowanie Alvareza w szesnastkę Neto. Zamieszanie pod bramką gospodarzy, sędzia dopatrzył się faulu jednego z piłkarzy Sampdorii.

78
    Pjanić wypatrzył na prawej stronie wybiegającego na wolne pole Cuadrado. Kolumbijczyk upadł na murawę, ale zdaniem arbitra faulował Praeta. Skrzydłowy Juve trzyma się za kolano. Gospodarze są zdziesiątkowani przez kontuzje: nie grają Dybala, Pjaca i dziś przedwcześnie zszedł Evra.

76
    Znakomite zagranie z głębi pola Pjanicia do Higuaina! Argentyńczyk przyjął piłkę w polu karnym gości, jednak jego strzał na dalszy słupek zatrzymał Puggioni!

75
    Mocny strzał Quagliarelli z rzutu wolnego odbił się od muru ustawionego przez Neto. Wciąż to goście atakują, ale uderzenie Muriela zza pola karnego nad bramką.

75
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Édgar Barreto, na boisku pojawia się Filip Đuričić.

74
    Rzut wolny dla Sampdorii. Cuadrado nieprzepisowo zatrzymał Reginiego.

72
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Claudio Marchisio, na boisku pojawia się Mario Lemina.

69
    Juve wydaje się utrzymać wynik. Zawodnicy Massimiliano Allegriego nie pokazują się w takim stopniu w ofensywie, jednak nie dopuszczają piłkarzy Sampdorii pod pole karne Neto.

67
    "Stara Dama" po strzeleniu bramki cofnęła się do defensywy. Jakby gospodarze zapraszali rywali na własną połowę i czekają na wyprowadzenie kontrataku.

Radosław Łączkowski

Gole: 4. Mandžukić, 9. Chiellini, 65. Pjanić, 87. Chiellini – 57. Schick

Kartki:   42. Silvestre (SMD), 62. É. Barreto (SMD), 89. Cigarini (SMD)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 13:8. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 6:1. Foule: 6:16.
    Juventus FC: Neto – Dani Alves, Bonucci, Chiellini (C), Evra (40. Aléx Sandro) – Pjanić (82. Asamoah), S. Khedira, Marchisio (72. Lemina) – Cuadrado, Mandžukić, Higuaín.
    Zmiany: Audero Mulyadi, Loria – Benatia, Hernanes, Aléx Sandro, Barzagli, Lemina, Asamoah, Lichtsteiner, Sturaro, Kean.

UC Sampdoria: Puggioni – Sala, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – É. Barreto (75. Đuričić), Praet, Álvarez – Cigarini – Schick (60. Muriel), Budimir (61. Quagliarella).
    Zmiany: Tozzo – Amuzie, Eramo, Muriel, Fernandes, Pereira, Krajnc, Linetty, Palombo, Đuričić, Quagliarella, Torreira.

Sędziowie: Carmine Russo – Fabiano Preti, Andrea Marzaloni – Giulio Dobosz