Łudogorec – PSG 1:3 (koniec) | Arsenal – Basel 2:0 (koniec) | Besiktas – Dynamo Kij. 1:1 (koniec)
Napoli – Benfica 4:2 (koniec) | Borussia M. – FC Barcelona 1:2 (koniec) | Celtic – Man City 3:3 (koniec)
Rostow – PSV 2:2 (koniec) | Atletico – Bayern 1:0 (koniec)
Arsenal F.C.
2:0 (2:0)
FC Basel
Środa 28.09.2016, 20:45 • Emirates Stadium, Londyn • Liga Mistrzów UEFA • Grupa A

To już wszystko na dzisiaj z Emirates Stadium. Dziękujemy Państwu za relację i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (22:45:11)
    Podsumowanie.

Pojedynek w Londynie za nami. W pełni zasłużenie triumfuje 2:0 Arsenal, który był dzisiaj zespołem co najmniej klasę lepszym od swojego rywala. Zwycięstwo "Kanonierów" mogło być dużo bardziej okazałe, ale wicemistrzowie Anglii zaprzepaścili wiele szans na zdobycie bramek. Postawa FC Basel nie wymaga wielu słów. To był słaby mecz Mistrza Szwajcarii.

90+2

90
    Danny Makkelie zdecydował się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry.
    90. Alexis Sanchez zmarnował kolejną sytuację na gola w tym meczu!

90
    Kolejna okazja dla Alexisa Sancheza! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spada pod nogi Chilijczyka, którego strzał zatrzymuje jednak Tomas Vaclik. Znów korner dla Arsenalu.

88
    Okazja na gola dla gospodarzy! Podanie w kierunku Alexa Oxlade-Chamberlaina, ale młody zawodnik "Kanonierów" zaprzepaścił dobrą szansę i tylko korner dla Arsenalu.

86
    Do piłki podszedł Santi Cazorla, ale reprezentant Hiszpanii uderzył futbolówkę w nogi zawodników zgromadzonych w murze.

85
    Ależ szarża Alexisa Sancheza! Chilijczyk mijał rywali jak tyczki i w końcu przed polem karnym dał się sfaulować Mohamedowi Elyounoussiemu. Żółta kartka dla zawodnika Basel, a dla gospodarzy dobra okazja na powiększenie prowadzenia!

84
    Nudne ostatnie minuty pojedynku na Emirates. Z pewnością pierwsza połowa gry była lepszym widowiskiem niż druga odsłona.

82
    Podanie na skrzydło w kierunku Mesuta Ozila, który nie utrzymał jednak linii z obrońcami i znalazł się na pozycji spalonej. Zaczynają od rzutu wolnego przyjezdni.

80
    Mijają kolejne minuty spotkania, a Arsenal cały czas utrzymuje się w posiadaniu futbolówki. FC Basel nie stać na skuteczny pressing.

79
    Zmiana w drużynie FC Basel: z boiska schodzi Birkir Bjarnason, na boisku pojawia się Matías Delgado.
    Gwiazda dzisiejszego wieczoru w Londynie.

77
    Piłka trafiła na skrzydło do Hectora Bellerina. Dośrodkowanie Hiszpana zostało jednak zablokowane i od rzutu z autu zacznie Arsenal.

76
    "Kanonierzy" utrzymują się teraz w posiadaniu futbolówki i dają sobie czas na skonstruowanie udanego ataku pozycyjnego.

75
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Nacho Monreal, na boisku pojawia się Kieran Gibbs.

Tomek

Gole: 7. Walcott, 26. Walcott

Kartki:   21. Suchý (BAS), 85. M. Elyounoussi (BAS)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 6:2. Foule: 3:12.
    Arsenal F.C.: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal (75. Gibbs) – Cazorla, Xhaka – Walcott (70. Oxlade-Chamberlain), Özil, Iwobi (70. Elneny) – Alexis Sanchez.
    Zmiany: Čech – Gibbs, Gabriel Paulista, Lucas, Oxlade-Chamberlain, Reine-Adélaïde, Elneny.

FC Basel: Vaclík – Lang, Suchý (C), Xhaka, Balanta, Traoré – B. Bjarnason (79. Delgado), Zuffi (71. M. Elyounoussi), Fransson – Doumbia (57. Šporar), Steffen.
    Zmiany: Vailati – Šporar, Delgado, M. Elyounoussi, Høegh, Callà, Sayed Gaber.

Sędziowie: Danny Makkelie – Hessel Steegstra, Mario Diks – Jan de Vries.