Atletico – Alaves 1:1 (koniec) | Celta Vigo – Leganés 0:1 (koniec) | Valencia – Las Palmas 2:4 (koniec)
Valencia CF
2:4 (2:3)
UD Las Palmas
Poniedziałek 22.08.2016, 22:00 • Estadio Mestalla, Walencja • Hiszpańska LaLiga • Runda 1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (23:56:43)

Zabójczo skuteczna drużyna Las Palmas wygrała na początek sezonu w Primera Division. Kanarki zatriumfowały na Estadio Mestalla 4:2. Dwa gole zdobył Livaja, który po kontrataku ustalił wynik. Wcześniej do bramki trafili Viera oraz Boateng. Siłą gości były szybkie ataki. Głównie z wykorzystaniem bocznych obrońców. Michel asystował przy bramce, a Castellano wywalczył jedenastkę. Honor Valencii ratował Mina. Swoje dwa trafienia zanotował po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Generalnie Nietoperze miały statystyczną i optyczną przewagę, ale liczy się to co w sieci. Gospodarzom brakowało takiej skuteczności jak rywalom. Zaczynają więc sezon od porażki.

90+2
    Jeszcze Livaja zatańczył w szesnastce Valencia CF. To już taniec zwycięstwa, tyle że nie zakończony strzałem.

90
    Do regulaminowego czasu doliczone 3 minuty.

90
    Livaja zaangażował się w defensywę i skończyło się to kartonikiem za faul.
    88. Marko LIVAJA - 2:4

88
    Gol dla Las Palmas!
    Strzelcem bramki MARKO LIVAJA.

Cios ostateczny! Livaja ukarał nieskutecznych rywali płaskim strzałem do siatki w sytuacji sam na sam. Wszystko to konsekwencja kontrataku czterech na dwóch. Livaja zdobył drugiego dziś gola!

87
    Michel wojuje z piłkarzami Valencia CF. Ci próbują go podnieść z boiska, a ten jak to w życiu, stosuje strajk włoski i wstaje w tempie ślimaka.

86
    Mir zmienił Pereza, którego strzał rozpaczy sprzed minuty był ostatnim tego wieczoru.

85
    Zbyt krótko wybite dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do piłki dopadł na 20. metrze Perez i strzelił. Próba chaotyczna i niecelna.

84
    Viera zdobył w tym meczu gola z rzutu karnego. Jego zmiennikiem w 84. minucie jest Araujo.

83
    Medran, strzał, a może dośrodkowanie. Na pewno obok bramki Varasa i golkiper wznowił grę dalekim wykopem.

82
    Końcówka spotkania i atakuje Valencia CF. Trwa wynik z pierwszej połowy i kibice zaczynają być niecierpliwi, choć gospodarze nie przechodzą obok meczu. Tego nie można powiedzieć.

80
    Nowy manewr gości. Postanowili rozciągnąć formacje i zastosować wysoki pressing. Bez specjalnego efektu i wracają pod własną bramkę.

79
    Starcie Medran kontra Varas w polu karnym UD Las Palmas! Ten pierwszy próbował dobić piłkę, którą zatrzymał bramkarz po strąceniu Miny.

77
    Viera cofnął się głęboko i wybił wrzutkę z lewego skrzydła. Czekał na nią zmiennik Bakkali, ale próżno.

Gole: 6. S. Mina, 34. S. Mina – 16. Livaja, 24. Viera (kar.), 31. Boateng, 88. Livaja

Kartki:   29. S. Mina (VAL), 71. Medrán (VAL) – 45. Boateng (LPA), 90. Livaja (LPA)

Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 12:1. Spalone: 3:3. Foule: 15:18.
    Valencia CF: Ryan – Montoya (67. Bakkali), Vezo (46. Mustafi), Abdennour, Gayá – E. Pérez (C) (86. Mir), Parejo – Cancelo, Medrán, S. Mina – Alcácer.
    Zmiany: Doménech – Bakkali, Mir, R. Ibáñez, Soler, Suárez, Mustafi.

UD Las Palmas: Varas – Michel, David García (C), Bigas, D. Castellano – Mesa, V. Gómez (62. Montoro) – El Zhar, Viera (84. Araujo), Boateng (59. Momo) – Livaja.
    Zmiany: Lizoain – Momo, Montoro, Tyronne, Artiles, Araujo, Simón.

Sędziowie: Inaki Vicandi Garrido