Górnik Ł. – Lechia 1:2 (koniec)
Górnik Łęczna
1:2 (0:1)
Lechia Gdańsk
Poniedziałek 25.07.2016, 18:00 • Stadion Arena, Lublin • PKO Ekstraklasa • 2. runda
    Biało-Zieloni lepsi od Zielono-Czarnych!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy częściej na lajfy.com! (19:58:39)

Górnik Łęczna jest jedynym zespołem w Lotto Ekstraklasie, który jeszcze nie zdobył punktów, a to oznacza, iż spadają na ostatnią lokatę. Lechia Gdańsk jest obecnie na 6. miejscu.

Ciężko wskazać najlepszego zawodnika tego spotkania. W pierwszej połowie był nim Milos Krasić, który wiele razy strzelał i zdobył pierwszą bramkę w meczu. Za drugą połowę brawa należą się Grzegorzowi Boninowi, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Koniec! Po bardzo interesującej drugiej połowie, Górnik Łęczna przegrywa 1:2 z Lechią Gdańsk. Po pierwszej części spotkania wydawało się, że goście spokojnie dowiozą wynik do końca, aż tu nagle przydarzył się ogromny błąd Milinkovićowi-Savićowi i było 1:1. Szybka odpowiedź Grzegorza Kuświka i było 1:2 dla Lechii. Gdyby Górnik grał w pełnym zestawieniu, to losy tego spotkania mogłyby być inne!

90+5

90+5
    I nie będzie remisu! Źle przyjmuje dośrodkowanie Śpiączka, a to przerodziło się w podanie do Grzelczaka. Ostry kąt nie pozwolił mu na oddanie celnego uderzenia. Czekamy na gwizdek arbitra!

90+3
    Gerson od kilku minut pokazuje, iż ma problem z prawą noga. Teraz Brazylijczyk leży na murawie i potrzebuje pomocy lekarzy.

90+2
    Grzegorz Bonin pokazuje, że jest najważniejszym ogniwem w ekipie Górnika. Walczy z przodu, a także pomaga w defensywie. Świetnym wślizgiem i dobrą kontrolą piłki opanował ją przed narożnikiem boiska.

90
    Cztery minuty dorzucił arbiter do tego spotkania. Czy to wystarczająco dużo czasu dla Górnika, by zdobyć bramkę wyrównującą?

89
    Odgwizdane przewinienie Flavio Paixao. Czas ucieka, Górnik potrzebuje bramki, by nie skończyć z brakiem punktów po dwóch kolejkach!

88
    Bartosz Śpiączka był przytrzymywany przez dwóch rywali w polu karnym, lecz to nie był zdecydowany dowód dla Bartosza Frankowskiego, by odgwizdać jedenastkę dla gospodarzy. Gramy dalej!

87
    Co chciał osiągnąć Prusak tą dyskusją z arbitrem na temat kartki dla Wolskiego? Ukarany bramkarz Górnika!

86
    Zdenerwowany stratą piłki Rafał Wolski fauluje rywala, na co arbiter reaguje żółtą kartką.

84
    Czas ucieka. Lechia Gdańsk zdecydowanie lepiej prowadziła ten mecz w pierwszej części spotkania. Górnik jeszcze powalczy o chociażby punkty w tym starciu!

83
    Świetne dośrodkowanie Bonina do Śpiaczki w pole karne. Przyblokował go Chrapek, który szczęśliwie pozwolił jeszcze piłce otrzeć się o bark rywala. Od piątki wznowi Vanja!
    82. Aktywny Leandro oddaje mocne uderzenie.

82
    Coś z niczego, tak wyglądają akcje Górnika! Leandro wyraźnie wygrywa starcie bark w bark z rywalem i jeszcze oddaje mocne, zaskakujące uderzenie. Golkiper Lechii był czujny przy bliższym słupku!
    80. Nie ma gola!

Miłosz Knapczyk

Gole: 53. Milinković-Savić (sam.) – 28. Krasić, 56. Kuświk

Kartki:   79. Leândro (LCZ), 87. Prusak (LCZ) – 49. Gamakov (LGD), 68. Kuświk (LGD), 74. Chrapek (LGD), 86. Wolski (LGD)   7. Sasin (LCZ)

Posiadanie piłki: 32 % : 68 %.
    Strzały celne: 2:11. Strzały niecelne: 7:6. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 3:3. Foule: 7:12.
    Górnik Łęczna: Prusak – Leândro, Sasin, Szmatiuk, Pruchnik – Tymiński (75. Grzelczak), Vukobratović – Piesio, Bonin (59. Śpiączka), Drewniak – Pitry (14. Bogusławski).
    Zmiany: Małecki – Komor, Grzelczak, Juriša, Śpiączka, Jarecki, Bogusławski.

Lechia Gdańsk: Milinković-Savić – Wawrzyniak, Gérson, Maloča – Krasić (46. Kovačević), Gamakov (53. M. Paixão), Chrapek, Wolski, Peszko – F. Paixão, Kuświk (71. Stolarski).
    Zmiany: Podleśny – Janicki, Kovačević, Pawłowski, M. Paixão, Wojtkowiak, Stolarski.

Sędziowie: Bartosz Frankowski – Golis, Winkler