Szwajcaria – Francja 0:0 (koniec) | Rumunia – Albania 0:1 (koniec)
Szwajcaria
0:0 (0:0)
Francja
Niedziela 19.06.2016, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy (Villeneuve d'Ascq) • Mistrzostwa Europy 2020 • Grupa A

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:53:37)
    Szwajcaria również melduje się w dalszej fazie turnieju:

Za nami naprawdę niezły mecz w wykonaniu obu reprezentacji. Pierwsza połowa to wyrównana walka i świetna gra Paula Pogby. Zawodnik Juventusu stworzył sobie trzy sytuacje, ale żadnej nie zamienił na gola. Po przerwie więcej okazji na trafienie do siatki mieli Trójkolorowi, a szczególnie Dimitri Payet. Na uwagę zasługuje jego strzał z jedenastego metra, kiedy to piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki. Wynik ten zadowala obie reprezentacje, które wychodzą z dwóch pierwszych miejsc do kolejnej fazy Euro 2016!

90+2

90+2
    Skomina mógł w tej sytuacji podyktować rzut karny! Po dośrodkowaniu w pole karne wyraźnie Sagna ciągnął za koszulkę Džemailiego! To powinna być jedenastka!

90+1
    Ostatecznie Skomina dorzuca do meczu zaledwie dwie minuty. Warto zauważyć, że w drugim spotkaniu nadal prowadzi Albania.

90
    Sędzia powinien do drugiej odsłony meczu doliczyć około trzech minut. Zawodnicy jednak nie wykazują już zbyt wielkiej chęci do walki o pełną pulę.

89
    Nie widać wysokiego podejścia pressingiem Francuzów. Deschamps z pewnością ten jeden punkt również przyjmie z zadowoleniem.

88
    Payet mocno przymierzył z rzutu wolnego, ale trafił wprost w swojego kolegę z reprezentacji ustawionego koło muru Paula Pogbę.

87
    Ręką tuż za własnym polem karnym zagrał Schär. Będzie to idealna szansa dla Payeta na przymierzenie ze stałego fragmentu gry.

86
    Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Admir Mehmedi, na boisku pojawia się Michael Lang.

85
    Tym razem Petković przygotował do wejścia Langa. Za moment wzmocni on defensywę swojej reprezentacji.

84
    Behrami został ostatni na własnej połowie przy rzucie wolnym dla swojego zespołu i udanie zaasekurował sytuację przy próbie wyprowadzenia kontry przez Francuzów.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Laurent Koscielny (Francja).

82
    Szwajcarzy wcale nie starają się za wszelką cenę bronić tego remisu. Próbują jeszcze konstruować atak pozycyjny na prawym skrzydle.

81
    W ostatnim kwadransie dłużej w posiadaniu futbolówki utrzymywali się Trójkolorowi, ale w całym meczu przewagę w tej statystyce mają Helweci (56%-44%).

80
    Nie pozostało już reprezentacjom zbyt wiele czasu na zdobycie gola w tym spotkaniu. Starał się to w końcu zmienić Payet, jednak jego potężne uderzenie z woleja mija okienko bramki o dobry metr.

79
    Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Xherdan Shaqiri, na boisku pojawia się Gelson Fernandes.

Dawid Czempisz

Gole:

Kartki:   25. Rami (FRA), 83. Koscielny (FRA)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 5:10. Spalone: 4:0. Foule: 8:10.
    Szwajcaria: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Djourou, Ricardo Rodríguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri (79. Fernandes), Džemaili, Mehmedi (86. Lang) – Embolo (74. Seferovic).
    Zmiany: Bürki, Hitz – Elvedi, Lang, Moubandje, von Bergen, Fernandes, Frei, Tarashaj, Zakaria, Derdiyok, Seferovic.

Francja: Lloris (C) – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Moussa Sissoko, Cabaye, P. Pogba – Coman (63. Payet), Gignac, Griezmann (77. Matuidi).
    Zmiany: Costil, Mandanda – Digne, Jallet, Mangala, Umtiti, Kanté, Matuidi, Payet, Schneiderlin, Giroud, Martial.

Sędzia główny: Damir Skomina (Słowenia)
    Asystenci: Jure Praprotnik, Robert Vukan (Słowenia)
    Bramkowi: Matej Jug, Slavko Vinčić (Słowenia)
    Techniczny: Marco Fritz (Niemcy)