Turcja – Chorwacja 0:1 (koniec) | Polska – Irlandia Północna 1:0 (koniec) | Niemcy – Ukraina 2:0 (koniec)
Polska
1:0 (0:0)
Irlandia Północna
Niedziela 12.06.2016, 18:00 • Stade de Nice, Nicea • Mistrzostwa Europy 2020 • Grupa C

Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Dziś bawimy się, ale pamiętamy, że Euro 2016 dopiero zaczyna się. Zapraszam więc na następne relacje z meczów reprezentacji Polski z lajfy.com. (19:57:47)

Biało-Czerwoni mogli zdobyć więcej goli, ale Milik spudłował w sytuacji sam na sam, Krychowiak trafił w słupek, a uderzenie Kapustki zatrzymał McGovern. Pod bramką Szczęsnego zrobiło się groźnie po szarżach Washingtona i Davisa. Na szczęście Irlandczycy nie mieli więcej szczęścia niż umiejętności i nie zdobyli gola!
    Trzy punkty dla Polski!

Reprezentacja Polski rozpoczęła Euro 2016 od zwycięstwa 1:0 z Irlandią Północną po bardzo poprawnym występie! Nie rewelacyjnym, ale akurat takim, który wystarczył do odniesienia skromnego triumfu. Polacy byli o niebo lepsi od przeciwnika pod względem kultury w grze, stwarzania sytuacji podbramkowych, operowania piłką. Praktycznie w każdym elemencie.

90+2
    Obaj zdrowi, a futbolówka na połowie Irlandii Północnej. Jeszcze chwileczka, jeszcze momencik i będziemy mieli co świętować.

90+1
    Wycieczka Szczęsnego. Staranował Piszczka, a na dodatek nie złapał piłki. Teraz dwaj reprezentanci Polski cieszą się, że rywale nie ukarali ich za pomyłkę i zyskują cenny czas.

90
    Sędzia postanowił doliczyć do regulaminowego czasu 3 minuty. To ostatnia nadzieja dla Irlandii Północnej na wyrównanie.

89
    Piszczek upomniany żółtą kartką za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

88
    Ostatnia zmiana. Kapustka nie zawiódł oczekiwań i nie spalił się na wielkim turnieju. Na ostatnie minuty wbiegł ulubieniec internautów Peszko.

87
    Słupek po strzale z dystansu Krychowiaka! Siła tego uderzenia była potężna. Piłka praktycznie nie miała rotacji. Tak niewiele zabrakło pomocnikowi Sevilla FC do zdobycia gola!

86
    Dość niebezpiecznie. Nawet bardzo, gdyby Steven Davies był lepiej wyszkolony techniczne. Sprytne rozegranie rzutu wolnego i kapitan wbiegł pod samą bramkę Szczęsnego. Nie miał tam żadnego Polaka obok siebie, ale pechowo nie trafił w piłkę!

84
    Nic ciekawego pokazała w ostatnich minutach Irlandia Północna, ale trzeba zachować czujność do końca. Na Euro 2008 też Polska prowadziła w tym fragmencie meczu z Austrią.

82
    Uderzenie Milika prosto w rękawice McGoverna. Do końca spotkania pozostało osiem minut plus to co doliczy arbiter. Blisko coraz bliżej, a kibice śpiewają hymn narodowy w Nicei.

Gole: 51. Milik

Kartki:   65. Kapustka (POL), 89. Piszczek (POL) – 69. Cathcart (NIR)

Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 7:1. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 1:2. Foule: 11:12.
    Polska: Szczęsny – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (80. Grosicki), Krychowiak, Mączyński (78. Jodłowiec), Kapustka (88. Peszko) – Milik – Lewandowski (C).
    Zmiany: Boruc, Fabiański – Cionek, Jodłowiec, Linetty, Grosicki, Stępiński, Wawrzyniak, Peszko, Salamon, Zieliński, Starzyński.

Irlandia Północna: McGovern – C. McLaughlin, Cathcart, J. Evans, McAuley – McNair (46. Dallas), Norwood, S. Davis (C), Baird (76. J. Ward), Ferguson (66. Washington) – K. Lafferty.
    Zmiany: Carroll, Mannus – McGinn, Grigg, Washington, C. Evans, Dallas, McCullough, Hughes, J. Ward, Magennis, Hodson.

Sędziowie: Ovidiu Hategan (Rumunia)