Jagiellonia – Podbeskidzie 3:2 (koniec) | Piast – Pogoń 2:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (2:1)
Pogoń Szczecin
Niedziela 01.05.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • Runda 34
    Będzie się działo!!!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Na inne relacje zapraszamy Państwa na lajfy.com! (19:53:00)

Ten wynik sprawia, że Piast i Legia mają obecnie 37 punktów. Zespół z Warszawy wciąż jednak na pierwszym miejscu. Następny mecz Piast zagra z... Legią! Czy to będzie mecz o mistrzostwo?!

Stało się! Piast Gliwice wygrywa 2:1 z Pogonią Szczecin i dogania Legię w tabeli! Bramka Nespora z 35. minuty daje cenne trzy punkty gospodarzom!

90+5

90+5
    Trwa ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Przed chwilą ujrzeliśmy zablokowane uderzenie Jarosława Fojuta, a piłkę na murawie utrzymał Szmatuła. Na spalonym Dwaliszwili.

90+4
    Jakub Słowik zawitał w pole karne gospodarzy, chyba chciał zostać takim samym bohaterem jak ostatnio Sebastian Nowak! Nabuzowany dzisiaj Adam Frączczak przekroczył przepisy w szesnastce.

90+3
    Walka wciąż trwa, a arbiter doliczył aż pięć minut do tego spotkania. Pogoń ma szansę przycisnąć wicelidera i wywalczyć remis w Gliwicach.
    90+1. Świetna obrona Szmatuły!

90+1
    Kolejny rzut rożny dla Pogoni, Szmatuła świetnie broni bardzo mocne uderzenie Ricardo Nunesa. Piast powinien prowadzić 3:1, a teraz walczy o utrzymanie jednobramkowej przewagi!
    90. Słupek ratuje gospodarzy przed stratą bramki!

90
    Rafał Murawski! Świetne zagranie Listkowskiego do kapitana, a ten z główki trafia w słupek! Jeszcze zakotłowało się pod bramką Piasta, Frączczak ma jakieś pretensje do Szmatuły, arbiter wkracza do akcji!

89
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Josip Barišić, na boisku pojawia się Paweł Moskwik.

88
    Najwyżej w polu karnym wyskoczył Hebert, a próba Brazylijczyka trafiła prosto do rąk Jakuba Słowika!
    87. Fojut ratuje zespół!

87
    Znowu powinno być 3:1 dla Piasta! Świetnie uruchomiony Mraz na skrzydle przez Mateusza Maka. Słowak zagrywa w pole karne, gdzie Szeliga powinien wykończyć akcję, lecz lekki kontakt zaliczył z futbolówką Fojut, co uniemożliwiło rywalowi zdobycie bramki!

86
    Sokole oko sędziego liniowego, który wypatrzył pozycję spalonego Barisića.
    85. Było bardzo blisko!

85
    Kolejne, świetne dośrodkowanie Patrika Mraza w okolice ósmego metra bramki Słowika. Barisić niecelnie uderza głową, a mógł to zakończyć! Ciężko mi sobie wyobrazić, że Słowik by to wybronił!

Miłosz Knapczyk

Gole: 10. Živec, 35. Nešpor – 15. Dwaliszwili

Kartki:   57. Mráz (PIA) – 24. Fojut (POG)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 7:9. Rzuty rożne: 2:9. Spalone: 4:3. Foule: 13:18.
    Piast Gliwice: Szmatuła – Mokwa, Korun, Hebert, Mráz – Radosław Murawski (C), Pietrowski, Bukata, Živec (75. Mateusz Mak), Barišić (89. Moskwik) – Nešpor (76. Szeliga).
    Zmiany: Rusov – Badía, Jankowski, Moskwik, Mateusz Mak, Szeliga, Sapała.

Pogoń Szczecin: Słowik – Lewandowski (57. Listkowski), Fojut, Rudol (63. Kort), Frączczak – Matras, Rafał Murawski (C) – Nunes, Akahoshi – Dwaliszwili, Zwoliński (75. Przybecki).
    Zmiany: Kudła – Listkowski, Kort, Sebastian Murawski, Piotrowski, Przybecki.

Sędziowie: Sebastian Krasny – Konrad Sapela, Dawid Golis