Radomiak – Znicz 1:1 (koniec) | Olimpia G. – Sparta B. 2:0 (koniec) | GKS T. – Pawłowice Śl. 3:0 (koniec)
ROW Rybnik – Polonia Ł. 0:1 (koniec) | Raków – Skra 4:2 (koniec) | Resovia – Jarosław 2:0 (koniec)
Bytovia – Gryf 1:0 (koniec) | Chojniczanka – Wigry 2:1 (koniec) | Rozwój – Podhale N. Targ 1:1 (koniec)
Polonia B. – Trzebinia-Siersza 3:2 (koniec) | Stal M. – Stal S. W. 1:1 (koniec) | Garbarnia – Wiślanie 3:2 (koniec)
Karvina – GKS K. 1:1 (koniec) | Miedź – FC Opava 2:3 (koniec) | Dolcan – Wisła Pł. 2:1 (koniec)
Zagłębie S. – Sandecja 0:2 (koniec) | ŁKS Łom. – Stomil 1:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Motor 2:0 (koniec)
Arka – Kotwica 1:0 (koniec) | Raków – Puszcza 1:1 (koniec) | Ruch – Astra 0:0 (koniec)
Korona – Kłajpeda 0:1 (koniec) | Polonia B. – Piotrówka 4:1 (koniec) | Jagiellonia – Slovacko 3:4 (koniec)
Lech P. – Jiangsu 1:1 (koniec) | Ołomuniec – Pogoń 3:1 (koniec) | Śląsk – GKS Bełchatów 3:0 (koniec)
Raków Częstochowa
1:1 (1:1)
Puszcza Niepołomice
Sobota 30.01.2016, 13:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • Spotkania towarzyskie

Mecz bardzo ciekawy, żywy, szybki. Można powiedzieć, że jeden z lepszych sparingów Rakowa, który w drugiej połowie grając pod wiatr zdominował gości, lecz nie zdołał zdobyć decydującej bramki. Najlepszą okazję zmarnował Okińczyc trafiając w poprzeczkę. Ten sparing kończy pierwszy etap przygotowań Rakowa do rundy rewanżowej. Teraz czas na zgrupowanie w Wałbrzychu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na inne relacje na lajfy.com (14:48:23)

90

88
    Uderzenie Figiela z rzutu wolnego z okolic 22 metra tuz nad poprzeczką.

86
    Strata gości na ich własnej połowie. Piłkę przejmuje Carlinhos i podaje do Okińczyca, ale ten uderza w bramkarza.

83
    Carlinhos sprzed pola karnego zagrywa do zawodnika testowanego, który uderza w boczną siatkę bramki.

82
    Kontra Puszczy po stracie Figiela w środku pola. Dwójkowa akcja zawodników gości kończy się dośrodkowaniem i strzałem głową obok słupka.

78
    Bardzo dobra akcja Carlinhosa, który zakręcił kilkoma rywalami i oddał strzał, lecz tuz obok słupka.

77
    Tzw. centro-strzał z rzutu wolnego Figiela, który mija słupek bramki Puszczy.

75
    Dobra akcja Rakowa. Podanie w pole karne do zawodnika testowanego, ten zabiera się z piłką ale wyłuskuje mu ja bramkarz.

72
    Teraz mniej ciekawy fragment gry. Gra toczy się w środku pola. Mało sytuacji bramkowych, a zarazem sporo fauli.

68
    Raków stara się przejąć inicjatywę. Teraz dobre podanie do Malinowskiego, ale ten nie zdołał opanować piłki i uderzyć na bramkę Puszczy.

64
    Dobra druga połowa, gra dosyć szybka. Akcje pod jedną bramką i drugą.

60
    Świetna okazja Rakowa! Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, tam uderza wślizgiem Okińczyc i piłka trafia w poprzeczkę!

54
    Akcja Puszczy. Goście przejmują piłkę na połowie Rakowa. Dośrodkowanie w pole karne, a tam jeden z zawodników Puszczy uderza w ekwilibrystyczny sposób piętą, lecz piłka przelatuje obok bramki.

53
    Jak na razie dosyć wyrównana gra. Dośrodkowanie Figiela w pole karne, ale testowany zawodnik nie dał rady dojść do piłki i oddać strzału.

Skład Puszczy na II połowę:

46

Do przerwy mamy remis 1:1 po dobrej grze z obydwu stron i ładnych bramkach. Lekka przewagę optyczną z gry mieli gospodarze. Zapraszam na relację z 2 połowy spotkania.

45

Marcin Szymczyk

Gole: 21. Figiel – 36. Testowany

Raków Częstochowa: Testowany – Klepczyński, Testowany, Góra, Carlinhos – Figiel, Testowany, Malinowski, Warchoł – Okińczyc

Zmiany: Mielcarz, Waszkiewicz, Kmieć, Małolepszy, Jaworski

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Mikołajczyk, Abramowicz, Garzeł, Czarny, Domański, Uwakwe, Kotwica, Wójcik, Testowany, Testowany

II połowa: Staniszewski – Abramowicz, Czarny, Łączek, Lepiarz, Furtak, Reiman, Żołnowski, Stepankov, Testowany