Ruda Śląska – Clearex 3:7 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
3:7 (1:3)
Clearex Chorzów
Sobota 26.09.2015, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 2

To już wszystko z hali w Rudzie Śląskiej. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia na lajfy.com! (18:46:18)

Clearex Chorzów wygrywa derby Śląska! Słaby początek, lecz z minuty na minutę goście grali coraz lepiej. Brak skuteczności zemścił się na gospodarzach. Zespół z Rudy Śląskiej wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Było ciekawie, momentami nerwowo, ale przede wszystkim obejrzeliśmy kilka interesujących bramek.

40:00
    Gol dla Clearexu!
    Bramka równo z syreną, na pustą bramkę. Autorem był PAWEŁ BUDNIAK.

39:34
    Ratują się gospodarze przed stratą siódmej bramki. To już ostatnie sekundy spotkania.

38:45
    Przez prawie minutę to Gwiazda prowadziła grę. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Piłka wybita na połowę gospodarzy, leci do pustej bramki. Milimetry obok bramki, wciąż 6:3!

37:31
    Role się odwróciły. Pałeczkę przejęła Gwiazda. Gospodarze robią co mogą, aby zredukować straty. Clearex rozsądnie gra w obronie.

36:43
    Pękala daje sygnał do ataku. Obok jest Biel, który popisał się już kilkoma dobrymi uderzeniami. Wynik mecz jest już jednak raczej przesądzony.

35:54
    Między słupki zespołu z Rudy Śląskiej wrócił Waszka, lecz tylko na moment. Ponownie Drozd w roli lotnego goalkeepera.

35:34
    Koniec marzeń Gwiazdy. Szósta bramka dla chorzowian. Gospodarze nie zdążyli wrócić do obrony. Lotny bramkarz okazał się zbyt wolny, co wykorzystał MATEUSZ OMYLAK.

35:18
    Martyn, Biel i Pękala. Całka trójka rozgrywa akcję. Strzela Biel, lecz tuż obok słupka.

34:30
    Pasierbek pochodzi, aby wykonać rzut karny! Po raz kolejny faulowali gospodarze. Waszka kapitalnie wyczuł intencję strzelca.

34:18
    Gol dla Gwiazdy!
    Zespół z Rudy Śląskiej niweluje straty! Ciasno, oj ciasno było pod siatką Dworzeckiego. DMYTRO DROZD po raz kolejny w roli głównej.

34:13
    Drozd w roli lotnego bramkarza. Gwiazda w ataku.

33:51
    W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Mariusz Krzymiński. Czas dla gospodarzy.

33:51
    MARIUSZ SEGET wbija gwóźdź do trumny Gwieździe. Piąta bramka, po drobnym zamieszaniu w polu karnym.

33:38
    W polu karnym upada Siadul. Gramy dalej.

32:43
    Hewlik blisko wpakowania piłki do siatki rywala. Futbolówka odbiła się od nogi jednego z rywali. Coraz mniej czasu ma Gwiazda.

32:17
    Pojedynek Waszki i Siadula. Zwycięsko wychodzi bramkarz Gwiazdy. Wznowią gospodarze.

Bartosz Bednarek

Gole: 4. Danyleiko, 23. Krzymiński, 35. Drozd – 13. Siadul, 14. Budniak, 16. Budniak, 27. Działach (sam.), 34. Seget, 36. Omylak, 40. Budniak

Kartki:   34. Krzymiński (RDS)

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka, Barteczka – Hyży, Działach, Danyleiko, Białek, Hiszpański, Haase, Pękała, Drozd, Hewlik, Krzymiński, Martyn, Biel.
    Clearex Chorzów: Dworzecki – Golly, Salisz, Tkacz, Seget, Omylak, Budniak, Wojtyna, Łuszczek, Pasierbek, Zastawnik, Rabczak, Siadul, Purolczak.

Sędziowie: Maciej Szyduk, Paweł Chrzanowski