MKS Kluczbork – Chrobry 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Dolcan 0:4 (koniec) | GKS Bełchatów – Stomil 0:1 (koniec)
Arka – Zawisza 1:1 (koniec) | Miedź – Chojniczanka 2:2 (koniec) | Sandecja – Bytovia 0:1 (koniec)
GKS K. – Wigry 2:0 (koniec) | Olimpia G. – Rozwój 0:1 (koniec)
GKS Bełchatów
0:1 (0:1)
Stomil Olsztyn
Sobota 01.08.2015, 17:00 • GIEKSA Arena, Bełchatów • Fortuna 1 Liga • Runda 1

Dobra inauguracja sezonu dla Stomilu Olsztyn, który wywiózł komplet punktów z terenu spadkowicza – PGE GKS-u Bełchatów. Jedynego gola zdobył Łukasz Suchocki. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:05:23)

90+3

90
    Do regulaminowego czasu Jacek Małyszek doliczył trzy minuty. To ostatnia szansa dla gospodarzy na urwanie choć punktu.

84
    Łukasik za Kujawę na ostatnie minuty konfrontacji w Bełchatowie.

77
    Żwir zamiast Suchockiego w 77. minucie meczu.

75
    Ostatni kwadrans szans dla PGE GKS-u Bełchatów, by odrobić stratę gola i nie przegrać na inaugurację. W ostatnich minutach Skiba został zmuszony do wysiłku uderzeniem z rzutu wolnego.

71
    Natomiast u gospodarzy Zięba za Bartosiaka.

70
    Trzeciakiewicz za Meschię na ostatnie 20 minut regulaminowego czasu.

66
    Ratajczak zobaczył żółtą kartkę za faul w środku pola na Klemenzie.

65
    Flaszka zastąpił Serafina. To druga zmiana u Brunatnych.

55
    Wprowadzony w przerwie Stanisławski mógł wyrównać, jednak znakomicie interweniował Skiba i nadal Stomil Olsztyn może spokojnie pilnować swojego skromnego prowadzenia.

46
    Jedna zmiana u bełchatowian w przerwie: Stanisławski za Szymorka.

46

Przyjezdni grają bez kompleksów i po przeczekaniu początkowego kwadransa przystąpili do ataku. Dwie szanse na gola miał Grzegorz Lech, ale dopiero Łukasz Suchocki znalazł drogę do bramki PGE GKS-u Bełchatów.

45+1

45
    Sędzia Marek Opaliński doliczył minutę do regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

42
    Gol dla Stomilu!
    ŁUKASZ SUCHOCKI udokumentował optyczną przewagę Stomilu Olsztyn strzałem do bramki po bardzo efektownym rozegraniu piłki z Januszem Bucholcem!

40
    Także przewinienie Flisa zasługiwało na żółtą kartkę.

Gole: 42. Suchocki

Kartki:   38. Klemenz (BCH), 40. Flis (BCH) – 66. Ratajczak (OLS)

GKS Bełchatów: Krakowiak – Witasik, Michalski, Flis, Kuban – Rachwał, Klemenz – Bartosiak (71' Zięba), Serafin (65' Flaszka), Szymorek (46' Stanisławski) – Wroński.

Zmiany: Lenarcik – Stolarczyk, Zgarda, Zięba, Flaszka, Stanisławski.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz – Pa. Głowacki, Lech, Meschia (70' Trzeciakiewicz), Suchocki (77' Żwir), Szymonowicz – Kujawa (84' Łukasik).

Zmiany: Leszczyński – Biedrzycki, Trzeciakiewicz, Wypniewski, Łukasik, Karłowicz, Żwir.

Sędziowie: Marek Opaliński (Lubin)