Rayo Vallecano – RCD Espanyol 1:3 (koniec) | Villarreal – Deportivo 3:0 (koniec) | Granada – Getafe 1:1 (koniec)
Elche – Malaga 1:2 (koniec) | Bilbao – Atletico 1:4 (koniec)
Athletic Bilbao
1:4 (1:0)
Atletico Madryt
Niedziela 21.12.2014, 21:00 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga
    To wszystko z San Mames. Dziękuje za uwagę.

Długo będą trwały dyskusje na temat sędziowania w tym spotkaniu.

Po dobrym spotkaniu Atletico Madryt pokonuje Athletic Bilbao 4:1. W drugiej połowie goście pokazali klasę, już po minucie wyrównali, a poźniej trafili do siatki jeszcze trzy razy. Trzeba jednak powiedzieć, że przy dwóch trafieniach pomógł im arbiter, w tym najważniejszym na 2:1 i kto wie jakby to się potoczyło gdyby nie prawidłowo przyznany rzut karny. Tego się już jednak nie dowiemy, Atletico zdobywa cenne trzy punkty i utrzymuje kontakt z prowadzącym Realem. (22:51:44)

90+4

90+3
    Spokojna końcówka. Obie ekipy czekają na ostatni gwizdek.

90+1
    Godin jednak już powraca na murawę. Podopieczni Simeone będą kończyć to spotkanie w pełnym zestawieniu.

90
    Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Siqueria tymczasem powraca na murawę. Atletico w tym momencie w dziesiątkę.

89
    Tymczasem kolejny uraz w Atletico. W powietrznej walce zderzyli się Gimenez i Godin i ten drugi mocno ucierpiał. Opuszcza murawę w asyście fizjoterapeutów.

88
    Brzydki teraz faul Gabiego i jeszcze jedna żółtą kartką w tym spotkaniu.

87
    I lewy defensor Atletico opuszcza w ich asyście murawę.

86
    W jednym ze starć ucierpiał Siqueira i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.
    To wystarczy za cały komentarz.

84
    Jeszcze roszady po obu stronach. Boisko opuścił w Bilbao Suaseta, a w jego miejsce na boisku pojawił się Aketxe. W Atletico natomiast Gamez zmienia Turana.

83
    Po tym trafieniu spokojniej na boisku. Gra toczona w środku pola. Wszystko jest już rozstrzygnięte.
    Antoine GRIEZMANN - 1:4

81
    Gol dla Atlético!
    Bramkę zdobył ANTOINE GRIEZMANN.

Teraz już z pewnością Atletico dobija Bilbao i rozstrzyga losy tego widowiska! Hat-Tricka kompletuje ANTOINE GRIEZMANN! Francuz otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Turana, wpadł niepilnowany w pole karne i odegrał obok bramkarza do Raula Garcii wydawało się, że ten wpakuje piłkę do siatki, ta jednak rykoszetem odbiła się od jednego z próbujących blokować defensorów Bilbao, dopadł jednak ponownie do niej ANTOINE GRIEZMANN i wpakował do siatki! Jak pokazały jednak powtórki, ten gol nie powinien zostać uznany, Francuz podczas uderzania Garci był na spalonym. Kolejny błąd arbitra w tym spotkaniu.

80
    Pierwsza roszada i w Atletico. W miejsce Saula na boisku pojawia się C. Rodriguez.

79
    Druga roszada w Bilbao. W miejsce Balenziagi na boisku pojawia się Ibai Gomez.
    Kontrowersyjna decyzja arbitra o przyznaniu karnego dla Atletico odbija się echem na twitterze.