Burnley – Everton 1:3 (koniec) | Tottenham – Newcastle 1:2 (koniec) | Man Utd – Chelsea 1:1 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:2 (1:0)
Newcastle United
Niedziela 26.10.2014, 14:30 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League

Podopieczni Alana Pardewa na drugą połowę wyszli zupełnie odmienieni. Najpierw fantastycznie wznowili grę, a Ameobi kilka sekund po wejściu na boisko strzelił gola. Następnie po świetnym dośrodkowaniu innego rezerwowego – Cabelli i skutecznym uderzeniu głową Pereza, wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. Świetny comeback Newcastle po bardzo słabej pierwszej połowie. W drugiej części natomiast rozczarowali gospodarze. Jako piłkarza meczu wskazałbym Ameobiego, który poza zdobyciem bramki robił bardzo dużo zamieszania na połowie przeciwników. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne na portalu Lajfy.com. (16:30:13)

90+6

90+5
    Sprytna gra na czas gości. Tu już nie ma prawa nic się zmienić. Ależ Ameobi tam przebiegle zachował się przy linii końcowej.

90+4
    Świetna interwencja w defensywie Colbacka. Wślizgiem powstrzymał rywala przed dośrodkowaniem.

90+3
    Ameobi faulował rywala w narożniku boiska. Dzięki niemu Newcastle zyskało jednak kolejne cenne sekundy.

90+2
    Soldado próbował uderzeniem z woleja zaskoczyć holenderskiego bramkarza rywali, ale nieczysto uderzył w piłkę i posłał ją za boisko.

90+1
    Aż pięć minut doliczył arbiter do tej drugiej części gry.

90
    Kolejna indywidualna kara. Tym razem żółtą kartkę ujrzał Rose.

90
    Mocne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki przez Kane'a. Żaden z jego kolegów nie zamknął jednak tej akcji i nie wykorzystał znakomitej okazji na wyrównanie.

89
    Zbyt mocna próba prostopadłego dogrania Eriksena do Lennona. Piłka w rękach Krula.

88
    Sędzia ukarał Krula za grę na czas.

87
    Krul faulowany przez Soldado. Newcastle zyskuje cenne sekundy. Holender zwleka z wykonaniem rzutu wolnego.

86
    Janmaat blokuje centrę Rose'a. Jeszcze jeden korner gospodarzy.

85
    Po dośrodkowaniu Eriksena piłka odbija się od jednego z przeciwników i dopada do niej przed linią pola karnego Lennon. Uderza bardzo mocno, ale równie niecelnie. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

83
    Pochetino nie decyduje się jednak na końcówkę z dwoma napastnikami. Soldado wpuszcza w miejsce Adebayora.

82
    Proste błędy w wyprowadzaniu ataków przez gospodarzy. Bardzo wysoko pod chodzą już do nich piłkarze Srok, czym zmuszają ich do błędu.

81
    Nieudana indywidualna akcja Ameobiego. Wpadł między dwóch rywali, chciał jeszcze któregoś z nich nastrzelić, aby wywalczyć rzut rożny, lecz zupełnie mu to nie wyszło.