Atletico – Malmo 5:0 (koniec) | Olympiakos – Juventus 1:0 (koniec) | Łudogorec – Basel 1:0 (koniec)
Liverpool – Real Madryt 0:3 (koniec) | Bayer – Zenit 2:0 (koniec) | Monaco – Benfica 0:0 (koniec)
Anderlecht – Arsenal 1:2 (koniec) | Galatasaray – Borussia D. 0:4 (koniec)
Galatasaray SK
0:4 (0:3)
Borussia Dortmund
Środa 22.10.2014, 20:45 • Türk Telekom Arena, Istambuł • Liga Mistrzów UEFA

To był mecz do jednej bramki. Szybkie otwarcie wyniku przez Aubameyanga w 6. minucie uspokoiło grę Niemców, a wręcz jeszcze bardziej ich nakręciło. Po połowie było już 3:0 i wszystko zdawało się być rozstrzygnięte. W drugiej połowie Borussia oddała inicjatywę i dała pograć piłką rywalowi. Gospodarze nie potrafili wykorzystać nawet tego, więc Niemcy dołożyli jeszcze jedno trafienie pod koniec meczu. (22:43:51)

Koniec! Borussia Dortmund nokautuje Galatasaray 4:0 i zgarnia kolejne 3 punkty do tabeli Grupy D! Arsenal także wygrywa swoje spotkanie z Anderlechtem, tak więc mamy już dwóch głównych kandydatów do awansu z tej grupy!

90+3

90+2
    Bawią się już piłką przyjezdni. Ośmieszają wręcz piłkarzy z Turcji.

90+1
    2 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie. Tu już nic się nie może wydarzyć! Spokojna końcówka.

90
    Mchitarjan dochodzi do pozycji strzeleckiej, ale uderzenie było bardziej na wiwat. Ostatnia minuta w Stambule!

89
    Będzie jeszcze rzut rożny dla BVB. Pocieszają się nawzajem piłkarze Galaty, ale niestety oddala się im awans do kolejnej rundy.

88
    Jakże odmienne Borussie obserwujemy w Lidze Mistrzów oraz w Bundeslidze. Tutaj nie ma strasznych dla Niemców!

87
    Borussia szanuje posiadanie i wymienia sporo podań. Gospodarze w zasadzie spacerują już po boisku.

85
    Tłem dla Niemców byli dzisiaj piłkarze Galatasaray. Tak naprawdę nie stworzyli sobie ani jednej okazji, by zmusić Weidenfellera do wykazania się. Dortmund umocni się na pozycji lidera Grupy D!
    Adrián RAMOS - 0:4

83
    Gol dla Borussii!

Wejście smoka notuje ADRIÁN RAMOS! Gündoğan ładnie uwolnił się od obrońców, zauważył napastnika i wyłożył mu piłkę za linię defensywy! RAMOS podwyższa prowadzenie zaraz po wejściu na murawę i to już jest pogrom w Stambule!

82
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Shinji Kagawa, na boisku pojawia się Adrián Ramos.

80
    Brakuje tych akcji zaczepnych Turków. Nie ma z ich strony najmniejszego zagrożenia, próby strzału, a stałe fragmenty także są wykonywane niepoprawnie.

79
    W końcu coś spróbowali w ataku miejscowi! Öztekin doszedł na prawej stronie pola karnego i chciał włożyć piłkę za kołnierz Weidenfellerowi! Niestety nie trafia on nawet w światło bramki!

78
    Borussia wyszła na połowę gospodarzy. Piłka opuszcza murawę i jest to okazja do kolejnej zmiany. Ogromne gwizdy żegnają Pandeva, a na boisko wbiega Emre Çolak.

76
    Rzut rożny wywalczyli Turcy. To chyba jedna z ostatnich okazji, aby nawiązać jakąś walkę! Jak tu walczyć, skoro Weidenfeller bez najmniejszych problemów przechwytuje dośrodkowanie.

Wiktor Bukowski

Gole: 6. Aubameyang, 18. Aubameyang, 41. Reus, 83. Ramos

Kartki:   25. Sneijder (GAL), 68. Kaya (GAL)

Galatasaray SK: Muslera – Telles (61. Öztekin), Kaya, Chedjou, Çamdal – Melo, Altintop (61. Džemaili), Inan, Sneijder – Yilmaz, Pandev (78. Çolak).
    Zmiany: Bolat – Balta, Džemaili, Öztekin, Kurtuluş, Çolak, Bulut.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Papastathópoulos, Hummels (69. Gündoğan), Subotić, Piszczek – Kehl, Bender (55. Günter) – Kagawa (82. Ramos), Mchitarjan, Reus – Aubameyang.
    Zmiany: Langerak – Großkreutz, Günter, Jojic, Immobile, Ramos, Gündoğan.

Sędziowie: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís, Roberto Díaz Pérez del Palomar – Raúl Cabanero Martínez (ESP)