Czwartek 01.05.2014, 21:05 • Estadio Mestalla, Walencja • Liga Europy UEFA

To wszystko z Valencii. Dziękuje za uwagę i obyśmy byli więcej razy świadkami takich widowisk jakie dziś było nam dane zobaczyć na Mestella! (23:04:08)

Strzały celne: 5-2
    Rzuty rożne: 4-3
    Faule: 10-19
    Spalone: 1-2

MVP spotkania wybieram Sofiane Feghouliego, który przez całe spotkanie świetnie spisywał się na prawym skrzydle gospodarzy, stwarzająć mnóstwo problemów defensywie gości i będąc motorem napędowym akcji gospodarzy. To on również jako pierwszy dał sygnał do ataku, zdobywając pierwszego pięknego gola w tym meczu. Bardzo dobry występ Algierczyka, z pewnością jednak będzie on dziś mocno nieszczęśliwy.

Za nami kapitalne fantastyczne widowisko zakończone wynikiem 3:1! To było to co za co wszyscy fani piłki nożnej kochają Europejskie pucharu i dwumecze! Valencia zaprezentował dzisiaj kapitalny futbol, szybko bo już w 26 minut odrobiła spore straty z pierwszego spotkania i w drugiej połowie po długiej męczarni trafiła po raz trzeci do siatki. To już by wystarczyło za świetną historię tego meczu, w końcówce byliśmy świadkami jednak jeszcze jednego akordu. Sevilla zdołała chociaż niezbyt wiele na to zapowiadało, zdobyć w ostatnich sekundach spotkania gola i to ona zagra w Finale Ligi Europy w Turynie!

90+5
    Gospodarze próbowali jeszcze odpowiedzieć...Nie byli jednak w stanie.

90+4
    Gol dla Sevilli!
    Bramkę zdobył STEPHANE MBIA.

Coś niesamowitego! A jednak gościom udaje się w ostatnich sekundach spotkania zdobyć upragnionego gola i to oni zagrają w finale w Turynie! Goście wywalczyli na prawej stronie na wysokości pola karnego rzut z autu. Długi wyrzut z niego Coke, w polu karnym piłkę na 5 metr głową zgrał Fazio, gdzie dopadł do niej STEPHANE MBIA i z najbliższej odległości skierował do siatki!

90+3
    Mathieu długo zwlekał z wykonaniem wolnego i został ukarany przez arbitra żółtą kartką.

90+3
    Na połowie gospodarzy Fazio fauluje Keite. Od wolnego Valencia.

90+2
    Jak na razie gospodarze świetnie utrzymują cieżar gry w środku pola.

90
    Arbiter dolicza aż 5 minut do regulaminowego czasu gry! Czy Seville stać na zdobycie bramki?

90
    Na lewej stronie futbolówka trafiła do Gameiro ten zszedł do środka zwiódł jednego z defensorów gospodarzy i uderzył, jednak obok prawego słupka bramki Alvesa.

88
    Goście z determinacją szukają upragnionego trafienia, gospodarze tymczasem cofnięci starają się dotrwać do ostatniego gwizdka. Czy czeka nas jeszcze odwrócenie losów tej rywalizacji?!

86
    Brzydki faul Carrico na Vargasie i zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

85
    I Jonas zakończył już udział w tym spotkaniu. W jego miejsce na placu gry pojawia się Barragan.

84
    Na boisku leży Jonas, który dał z siebie wszystko w tym spotkaniu i posłuszeństwa odmówiły mu nogi. Ma mocne skurcze. Pomóc starają się mu koledzy z zespołu.

82
    Gospodarze kradną już cenne sekundy. Zbyt długo z wybiciem piłki zwlekał Alves i został za to ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

81
    Goście atakują już niemal wszystkimi siłami. Stracili jednak futbolówkę i Valencia wyszła z kontrą po której Jonas był o włos od wyjścia sam na sam z Beto, w ostatniej chwili podanie do niego przeciął jednak jedyny na swojej połowie defensor Sevilli.