Almeria – RCD Espanyol 0:0 (koniec) | Sociedad – Real Betis 5:1 (koniec) | Sevilla – Bilbao 1:1 (koniec)
Atletico – Valencia 3:0 (koniec)
Atletico Madryt
3:0 (0:0)
Valencia CF
Niedziela 15.12.2013, 21:00 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Hiszpańska LaLiga

Niestety czas już kończyć relację z ostatniego z niedzielnych meczów La Liga. To jednak nie koniec emocji związanych z ligą hiszpańską w tej kolejce. Jutro (w poniedziałek) Real Valladolid podejmował będzie Celtę Vigo. Relacja na żywo z tego spotkania oczywiście u nas!

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na żywo na portalu lajfy.com! (22:53:22)

Bohaterem meczu kontrowersyjny, ale fenomenalny DIEGO COSTA. Lider klasyfikacji strzelców Primera Division rozgrywa sezon życia! Wyszedł z cienia Radamela Falcao i gra genialnie!

Koniec meczu na Estadio Vicente Calderon! Pan David Fernández Borbalán kończy niezwykle pasjonujące spotkanie w stolicy Hiszpanii! Atletico po kapitalnej drugiej połowie demoluje Valencię 3:0 i ściga liderującą Barceloną. Ma na koncie taką samą liczbę punktów. Real traci do tej znakomitej dwójki już 5 punktów.

90+3
    Jeszcze jedna bramka i ... Atletico zostanie samodzielnym liderem Primera Division! W Tym momencie ma identyczną różnicę bramek co Barca, ale to Blaugrana zdobyła o jednego gola więcej (tracąc również o jednego więcej).

90+2
    Dorlan Pabon decyduje się na strzał rozpaczy... Ta próba uderzenia z 30 metrów kompletnie nieudana...

90+1
    Dobra centra Juanfrana! Jeremy Mathieu z trudem wybija piłkę na rzut rożny! Już się czaił na strzał Raul Garcia.

90
    3 minuty doliczone do kończącej się drugiej części meczu.

88
    Ostatnie minuty meczu upłyną nam chyba w bardzo spokojnym tempie. Valencia pozbawiona resztek nadziei, Atletico pewne swego.

86
    Juanfran oberwał mocno po żebrach! Masażyści wezwani do kontuzjowanego obrońcy Atletico. Co ciekawe oberwał do kolegi z zespołu – Mirandy.

84
    Arda Turan kończy swój udział w tym meczu. Jego miejsce na ostatnie minuty zajmuje Adrian Lopez.

83
    Świetne prostopadłe podanie Canalesa! Szukał w polu karnym Paco Alcacera, ale szybszy przy piłce Thibaut Courtois. Dobra interwencja portero Rojiblancos!

81
    Gol dla Atlético!
    DIEGO COSTA to jest zawodnik! Zmarnował rzut karny przed kilkoma minutami, wywalczył kolejny, bardzo pewnie ustawił piłkę na 11. metrze i tym razem huknął jak z armaty. Diego Alves bez szans na interwencję!

80
    Tym razem przewinił Barragan! Znowu do jedenastki podchodzi... Diego Costa!

80
    Kolejny rzut karny dla gospodarzy! Raz jeszcze po faulu na Diego Coście!

79
    Nieźle środkiem boiska atakował Arda Turan! Nawet zdołał skończyć akcję strzałem z 20 metrów, ale jego próba zablokowana przez Ruiza. Korner dla Los Colchoneros.

76
    Pablo Piatii melduje się na murawie! Zmienia Guardado.

76
    Kolejna świetna indywidualna akcja Diego Costy! Ten niestrzelony rzut karny chyba jeszcze dodatkowo zmotywował Brazylijczyka! Wywalczył teraz rzut rożny dla swojej ekipy.

74
    Diego Alves słynie jako specjalista od rzutów karnych! Broni strzał swojego imiennika z formacji ofensywnej Atletico!

Gole: 59. Costa, 63. Garcia, 81. Costa (kar.)

Kartki:   36. Juanfran (MAD), 45. Costa (MAD) – 12. Romeu (VAL), 15. Feghouli (VAL), 45. Parejo (VAL), 74. Ruiz (VAL)

Spudłowany karny!: 74. Costa (MAD), bramkarz Alves nietrafiony

Atletico Madryt: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Koke, Gabi, Tiago, Arda Turan (84' Adrian) – Diego Costa, Villa (61' Garcia)
    Zmiany: Adrian, Alderweireld, Aranzubia, Garcia, Insua, Rodriguez, Torres

Valencia CF: Alves – Barragán, V. Ruiz, Mathieu, Guardado (76' Piatti) – Parejo, Oriol, Feghouli (66' Pabon), Canales, Bernat – Jonas (62' Paco Alcacer)
    Zmiany: Banega, Fuego, Guaita, Pabon, Paco Alcacer, Pereira, Piatti

Sędziowie: David Fernández Borbalán